Konferencijų vertėjų sąrašas nuo šiol – internete

Verslo įmonės ir viešojo sektoriaus organizacijos, kurioms reikalingos aukštos kvalifikacijos konferencijų vertėjų paslaugos, jau gali lengvai surasti tokius specialistus vienoje vietoje. Į asociaciją prieš metus susibūrę Lietuvos konferencijų vertėjai sukūrė interneto svetainę (https://vertejuasociacija.lt), kuri padės daugiakalbių renginių organizatoriams greitai rasti profesionalius vertėjus.

„Bene didžiausia nauda įvairius renginius organizuojančioms įmonėms ir įstaigoms – tai vieninga kvalifikuotų vertėjų žodžiu duomenų bazė internete, kurioje pateikiami vertimo specialistų kontaktiniai duomenys, specializacija ir patirtis“, – teigia Lietuvos konferencijų vertėjų asociacijos pirmininkė Rūta Kaunaitė.

Konferencijų organizatoriai iki šiol susidurdavo su tam tikra „loterija“: tiesioginės vertėjų paieškos dažnai būdavo bevaisės, trūko galimybių įsitikinti vertimo biurų siūlomų specialistų kvalifikacija, o ir patys organizatoriai neretai stokojo žinių apie daugiakalbių renginių formato ypatumus. Ne vienas renginys patyrė fiasko dėl su vertimu susijusių trūkumų, dėl to nukentėjo ir organizatoriaus reputacija.

Lietuvos konferencijų vertėjų asociacija siekia padėti užsakovams veiksmingiau valdyti šias rizikas, teikdama nemokamą informaciją ir konsultacijas. Asociacijos branduolį sudaro Europos Komisijos ir Europos Parlamento akredituoti konferencijų vertėjai bei Tarptautinės konferencijų vertėjų asociacijos (AIIC) nariai.

„Samdydami vertėjus iš Lietuvos konferencijų vertėjų asociacijos sąrašo, užsakovai gali būti tikri, kad dirba su aukščiausio lygio profesionalais, kurių kiekvienas atitinka griežtas stojimo į asociaciją sąlygas, turi didelę patirtį aukščiausio lygio konferencijose, yra įsipareigojęs laikytis asociacijos profesinių standartų ir etikos kodekso“, – teigia R. Kaunaitė.

Ne mažiau svarbus renginio sėkmės veiksnys — pasiruošimo koordinavimas atsižvelgiant į vertimo pobūdį. Pavyzdžiui, būtina užtikrinti, kad vertėjai gautų pranešimų medžiagą iš anksto, taip pat rekomenduojama, kad pranešėjai kalbėtų natūraliai įprastu tempu, o ne skaitytų tekstą iš lapo, ir pan. Lietuvos konferencijų vertėjų asociacija šiuo tikslu yra parengusi išsamias gaires vertimo paslaugos užsakovams.

Daugiau informacijos: https://vertejuasociacija.lt
Facebook: https://www.facebook.com/vertejuasociacija.lt
El. p.: verteju.asociacija@gmail.com

Comments are closed.